سیستم های وکیوم

سفارش پمپ تزریق سرم

 • پمپ تزریق سرم دستگاهی بسیار شبیه به پمپ سرنگ است اما ابزاری که برای این سبک از پمپ ها استفاده می شود مشهور به ست سرم است. معمولاً دستگاه پمپ تزریق سرم ابعاد کوچکی دارد و وزن آن نیز کم است. این دستگاه به شکلی طراحی شده که روی پایه های مخصوص نصب می شود. این دستگاه توانایی اینکه دارو را در حجم بسیار کم و استاندارد منتقل سازد، خواهد داشت. دستگاه مورد نظر مجهز به رایانه هوشمندی است به طوری که فشار را کاهش یا افزایش می دهد و در نهایت جریان پیوسته ای ایجاد می کند. دقت کنید که هرچقدر بیمار تا پمپ فاصله داشته باشد و یا ستون مایع کم و زیاد شود روی جریان و سرعت تزریق تاثیری ایجاد نمی کند.

  عملکرد پمپ تزریق سرم به زبانی ساده

  دستگاه پمپ تزریق سرم دارای یک کیسه سرم است و این کیسه در بخش بالای پمپ آویزان می شود. در انتهای کیسه شاهد یک تیوپ هستیم. این تیوپ در داخل پمپ و روی دنده های کوچکی قرار می گیرد و همینطور یک غلتک ثابت نیز طراحی شده است. زمانی که غلتک و دنده ها حرکت میکنند، انتقال مایع صورت می گیرد یعنی مایع از تیوب به بیمار منتقل می شود. نرخ جریان مایع و همینطور حجمی که برای آن در نظر گرفته می شود از سوی کاربر مشخص خواهد شد.

  دستگاه پمپ تزریق سرم دارای دنده و غلطک مخصوص تنظیم سرعت است به طوری که پس از منتقل شدن حجم مورد نظر زمانی که مایع تعیین موقعیت شد، یک آلارم وجود دارد که به صدا در می آید و در نهایت جریان مایع متوقف می شود و دیگر منتقل نمی شود.

  دستگاه دارای یک سنسور آشکارساز هوا این سنسور در کنار تیوپ قرار گرفته است و زمانی که حباب هوا عبور داده شد، آلارم مخصوص فعال می شود. پمپ های تزریق این شرایط را دارند که میزان فشار مایع را مانیتور نمایند. زمانی که میزان فشار افزایش یافت آلارمی اعلام می شود تا تیوپ تزریق بسته شده و شرایط انسداد برای آن صورت بگیرد و به بیمار هیچ آسیبی وارد نشود.

  پمپ تزریق سرم

  پمپ تزریق سرم

  دو تکنولوژی مشهور در پمپ تزریق سرم

  یکی از تکنولوژی های بسیار مشهور در مورد پمپ تزریق سرم وجود دارد که rotary pump نامیده می شود. در این روش هدف اصلی تزریق قطره ای است و برای پمپ های قلب و دیالیز بهترین گزینه محسوب می شود. شرایط کار در این تکنولوژی به این صورت است که در محل اتصال غلطک به بدنه ست سرم با فشار مشخصی همراه است حال زمانی که غلتک ها شروع به چرخش می کنند، حجم محلول بین ۲ غلطک درگیر به طور دقیق جابجا می شود و البته که این حجم ثابت است و مقدار مشخصی دارد.

  مورد بعدی تکنولوژی پمپ پریستالتیکی یا انگشتی است. این روش به شکل خاصی است به طوری که پس از عبور ست سرم از دستگاه، ست سرم باید از روی غلطک ها نیز عبور داده شود و این کار باعث می شود که مایعات بتوانند به خوبی در ست جابجا شوند. دقت داشته باشید که سرعت تزریق مایعات در پمپ سرم بر اساس سرعت حرکت این غلطک ها مشخص می شود و ساختار قابل قبولی برای آن گزارش شده است.

  معرفی انواع ست سرم

  همانطور که توضیح دادیم، پمپ تزریق سرم دارای ست سرم مخصوص است اما دو نوع کلی برای آن مطرح شده است. دقت شود اینکه از کدام یک از این ست ها استفاده می شود بستگی به شرایط بیمار و سطح نیاز آن دارد. دو نوع ست سرم به نام ست ماکرو و ست میکرو وجود دارد در ست ماکرو یا ست بزرگ هر ۱۵ قطره یک سی سی محسوب می شود این در حالی است که در ست میکرو هر ۶۰ قطره یک سی سی محسوب می شود.

  اندازه گیری حجم تزریقی در دستگاه نیز به دو روش صورت می گیرد در روش اول قطرات ست سرم شمارش می شود در روش دوم اندازه گیری حجم بر اساس نرخ تزریقی دنبال می شود.

  استفاده از پمپ تزریق سرم چه مزیتی دارد؟

  کاربرد پمپ تزریق سرم بسیار زیاد است و یک سری مزایای مهم برای آن در نظر گرفته شده است که دانستن آن باعث می شود در انتخاب خود دقیق تر باشید:

  ۱- قابلیت تنظیم دقیق مقدار مایع فراهم است و معمولاً بین ۱ الی ۴۵۰۰ سی سی در ساعت را شامل می شود که رویکرد خاص خود را دارد.

  ۲- توانایی تزریق حجم مشخص از مایع برای دوره های زمانی معین را دارد و همینطور پایان تزریق نیز اعلام می شود.

  ۳- از سوی دیگر این امکان برای دستگاه فراهم است که کالیبره لازم برای مایعات مختلف را فراهم سازد.

  ۴- در صورتی که در ست تزریق هوا وجود داشته باش توسط پمپ تزریق سرم اعلام می شود.

  ۵- در صورتی که مسیر خروجی مایع مسدود شده باشد توسط پمپ تزریق سرم اعلام می شود.

  ۶- دستگاه قابلیت کار با باطری در زمان انتقال بیمار را دارد.

  انواع پمپ تزریق سرم

  حال قصد داریم مدل های مختلف از پمپ تزریق سرم را معرفی کنیم:

  • پمپ حجمی

  این مدل از پمپ ها زمانی کاربرد دارند که نیاز به تزریق دقیق و امن دارو باشد و معمولاً برای داروهای عروقی و خون و یک سری دیگر از مایعات به بدن استفاده می شوند. این مدل از پمپ ها سبب می شود که مایع مورد نظر هم به صورت کند و هم به شکل سریع تزریق شود و این ویژگی آن سبب شده تا شهرت بالایی داشته باشد. این سبک از پمپ ها به صورتی طراحی شده است که بر مشکلات مربوط به اندازه قطره های مایع غلبه می کند و سطح دقتی که برای آن گزارش شده است زیاد است. این سبک از پمپ ها دارای آلارم مخصوصی هستند و در صورتی که با هر اتفاق غیر عادی روبرو شوند هشدارهای لازم اعلام شده و شرایط برای کنترل حجم مایع تزریق شده توسط یک پیستون فراهم خواهد شد.

  • پمپ سرنگ

  پمپ سرنگ در لیست پمپ تزریق سرم قرار دارد و معمولاً برای شرایط خاص و اضطراری بوده که مایع می بایست به صورت پیوسته و بر اساس زمان مشخصی وارد بدن انسان شود. دقت کنید که این سبک از پمپ ها از نظر قطر سرنگ استاندارد و ثابت طراحی شده اند و سبب می شود که سرعت تزریق مایع کنترل شده و حرکت خطی پیستون سرنگ نیز تنظیم شده باشد. این مدل از پمپ ها دارای دو بخش الکتریکی و مکانیکی هستند به طوری که بخش مکانیکی آن برای حرکت پیستون ها استفاده شده و تزریق خون توسط این بخش صورت می گیرد و پس از آن سرعت تزریق در بخش الکتریکی تنظیم می شود. اندازه سرنگی که در پمپ اجرا می شود اهمیت زیادی دارد.

  • پمپ PCA

  این مدل از پمپ ها به صورت الکتریکی طراحی شده اند و برای تزریق دارو بهترین گزینه هستند و کمک می کند که دیگر مایعات به بدن بیمار منتقل شود. عملکرد این پمپ ها به شکل دستی کنترل می شود. این سبک از پمپ ها معمولاً از نظر اندازه فرکانس و دز به شکل از پیش تعیین شده تنظیم می شوند.

  این مدل از پمپ ها معمولاً شامل یک لوله انعطاف پذیر و بسیار نازک هستند که در بخش داخلی رگ بیمار قرار گرفته و مایع توسط لوله تزریق به صورت مداوم اجرا می شود. معمولاً چنین پمپ هایی برای تسکین درد پس از عمل جراحی صورت گرفته است و برای بیمار تجویز می شود. کسانی که مبتلا به سرطان هستند و یا دردهای مزمن و همیشگی دارند از این پمپ می توانند برای بهبود درد کمک بگیرند.

  • پمپ تزریق سرم سیار

  در جدیدترین طراحی که برای پمپ تزریق سرم دیده می شود، یک مدل به صورت سیار یا قابل حمل است به این معنی که با باتری کار می کند یعنی زمانی که مشکلی ایجاد شد هیچ آلارمی برای اعلام هشدار وجود ندارد پس آنچه که برای این پمپ ها مهم است تنظیمات دقیق است که باید با نهایت دقت صورت بگیرد. دقت کنید که عملکرد این پمپ ها سیار است پس اگر قرار است که تزریق به صورت مداوم صورت بگیرد استفاده از این پمپ ها ایده خوبی نخواهد بود و باید دقت کنید که به دنبال چه هستید.

  این پمپ ها ظاهر بسیار ساده ای دارند و همینطور یک سرنگ مخصوص برای آنها اجرا شده است. پمپ دارای مخزن خاصی برای نگهداری سرنگ بوده و همینطور یک لوله مخصوص دارد که برای اتصال به رگ ها استفاده می شود. برخی از این پمپ ها شامل یک سری رابط های نرم افزاری هستند که جلوی خطاهای احتمالی را می گیرند. اکثر این پمپ ها داخل کیسه های مخصوص قرار می گیرند و به کمربند وصل هستند و حمل آنها نیز به سادگی صورت می گیرد.

  پمپ تزریق سرنگ و سرم

  پمپ تزریق سرنگ و سرم

  پمپ تزریق سرم چند کاناله چیست؟

  یکی از مدل های جدید و نسبتاً به روزی که برای پمپ تزریق سرم در نظر گرفته شده است مدل چند کاناله است. این مدل از پمپ ها بیش از یک کانال برای تزریق دارند. این پمپ ها به صورت همزمان می توانند از دو یا تعداد بیشتری ست سرم استفاده کنند تا عملیات تزریق به خوبی صورت بگیرد و همینطور گزینه خوبی برای پمپ های تک کاناله است چون گاهی اوقات نیاز است که چندین پمپ تزریق یک کاناله به بدن انسان وصل شود و استفاده یک مورد چند کاناله گزینه بهتری خواهد بود. دقت داشته باشید که این پمپ ها به طور کلی از نظر هشدار طراحی درستی دارند و زمانی که جان بیمار در خطر است یک سری آلارم های لازم را اعلام می کنند. در صورتی که داخل مسیر هوا وجود داشته باشد و یا مسیر تزریق مسدود باشد نیاز به استفاده از پمپ تزریق سرم چند کاناله خواهد بود تا هشدار لازم سریعاً ارائه شود. قیمت پمپ تزریق سرم چند کاناله نسبتاً گران است.

  دستگاه پمپ تزریق سرم

  دستگاه پمپ تزریق سرم

  در خرید پمپ تزریق سرم به باتری دقت کنید!

  گاه مشکلاتی از نظر تامین برق وجود دارد به این ترتیب چه خوب است که باتری مخصوصی در نظر گرفته شود و تنظیمات روی باتری صورت بگیرد به طوری که پس از قطع برق، شرایط استفاده از باتری فراهم باشد. این پمپ ها هشدارهای لازم و یک سری ایرادات سیستمی را مشخص می سازند و دارای کلید های فشرده هستند به طوری که زمان و تاریخ برای هر رویداد را مشخص می کنند. به طور کلی دستگاه دارای یک پورت انتقال برای جابجایی اطلاعات بوده و از موقعیت انتقال بی اطلاعات نیز استفاده می کند و شامل یک سری سرور های مرکزی روی شبکه بی سیم بیمارستان است و رویکرد قابل توجهی برای آن گزارش شده است.

  پمپ مخصوص تزریق

  پمپ مخصوص تزریق

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  سوال دارید؟ تماس واتساپ