سیستم انتقال مواد

سيستم وكيوم ايمن ترين روش برای انتقال مواد پودری و تولید محصولات مواد غذایی بهداشتی

سیستم انتقال مواد درصنایع غذایی

 • مقدمه

  انتقال مواد پودری در صنایع غذایی اهمیت به سزایی دارد و قیمت سیستم انتقال شکر، آرد، نشاسته متناسب با اندازه دستگاه و ابعاد سایت مشتری مشخص می شود و به همین دلیل لازم است که قبل از خرید با مشاورین بخش فروش شرکت وکیوم آفرین مشاوره نمایید.

  اهمیت انتقال مواد پودری در صنایع غذایی

  انتقال پودر با توجه به تنوع گسترده محصولات و شرایط مختلفی که تحت آن انتقال باید انجام شود ، کار مشکلی است. پارامترهای زیادی وجود دارد که بسته به خصوصیات مواد ، مسافتی که باید منتقل شود ، خطرات تخریب و تفکیک و همچنین نیاز به دستیابی به نرخ انتقال مناسب در نظر گرفته می شود. علاوه بر این ، با افزایش آگاهی از انفجار ، انتشار و خطرات زیست محیطی در محیط تولید ،امروزه مدیران سایتهای مدرن ، مجبور می باشند هنگام تصمیم گیری درباره بهترین روش انتقال پودرهای فله ، به این عوامل بطور جدی فکر کنند.

  در حالی که الزامات قانونی مربوط به بهره برداری ایمن ، ممکن است در کشورهای مختلف به همان اندازه که در اروپا وجود دارد سختگیرانه نباشد ، تغییرات اخیر دراستاندارد  NFPA 654 و استانداردهای مشابه نشان می دهد که استانداردهای نصب مربوطه لازم است رعایت شود تا بتوان مواد پودری غذایی را به بهترین شکل ممکن از نقطه مبداء به نقطه مقصد منتقل نمود. فناوری انتقال پیشرفته مواد با استفاده از روشهای انتقال نیوماتیکی ، انتقال مواد پودری ایمن را تضمین می کند.

  انتقال مواد پودری غذایی به روش بهداشتی

  انتقال مواد  غذایی پودری به روش بهداشتی و مناسب اهمیت فراوانی دارد

  مشاوره مهندسین شركت وكيوم آفرين برای نصب بهترین سیستم انتقال مواد پودری غذایی

  مهندسین شركت وكيوم آفرين می توانند به شما کمک کنند تا سیستم انتقال مواد بهینه را برای عملکرد خود طراحی کنید ، مانند انتقال مستقیم  آرد ، نشاسته یا شیرخشک ازطریق واگنهای باری ریلی ، کامیون ها یا کیسه های بزرگ جامبو بگ به فرآیندهای تولید موردنیازمی باشد . سیستم های انتقال مواد پودری به روش پنوماتیک برای فاز رقیق یا غلیظ، به عنوان سیستم های فشار یا خلاء، در دسترس می باشندکه هرکدام برای ارائه کارآمدترین و ایمن ترین روش انتقال برای فرآیندها انتخاب می شوند . انتقال مواد پودری حتی درسخت ترین حالت مواد نیز می تواند با استفاده از فناوری هایی مانند سیستم های رطوبت زدایی برای انتقال عاری ازرطوبت و همچنین الک کردن و تشخیص فلزات وجداسازی فلزات زائد برای اطمینان از عملیات ایمن فرآیند انجام شود.

  مواد مورد انتقال عبارتند از: گیاهان ، ادویه ها ، مخلوط ادویه ، نشاسته ، مواد نانوایی ، آرد ، کنجاله ذرت ، شکر ، نمک ، دانه های قهوه و پودر قهوه ، مالت و هاپس ، برنج ، چای ، توتون ، دانه های سویا ، آجیل ، پودرهای شیرخشک ، پودر آب پنیر ، پودر سیب زمینی ، پودرهای پنیر ، شیر خشک / غذای کودک ، لاکتوز ، کازئین ، غذای حیوانات خانگی ، تنقلات ، پاپ کورن ، کنسانتره نوشابه ، خرده نان ، دانه های کاکائو و پودر.

  انتقال مواد پودری با سیستم وکیوم

  برای انتقال مواد پودری غذایی به روش ارزان و درست لازم است که با مشاوران صنایع این حوزه مشورت کنید

  ایمنی و بهداشت سیستم وکیوم انتقال مواد پودری غذایی

  مشخص شده که سیستم وکیوم یک روش ایده آل برای انتقال بسیاری از مواد و یک گام بزرگ در مدیریت مواد غذایی پودری می باشد.

  سازگاری منحصر به فرد سیستم وکیوم برای بارگیری مستقیم مواد بداخل میکسرها بسیاربالا می باشد ، هنگامی که یک ظرف فرآیند تحت خلاء ،به بارگیری اصلی مواد غذایی برای شارژ مواد در آن تبدیل می شود. شرکت وکیوم آفرین پیشگام این تکنیک است واین شرکت اکنون سیستم های انتقال منحصر به فرد جدیدی را ارائه می دهد که به طور خاص برای بارگذاری مستقیم بار به داخل بلندرها، میکسرها ، راکتورها یا هر ظرفی که توانایی تحمل خلا را دارد ، طراحی شده است. با استفاده از پمپ وکیوم مواد پودری  از بلندر ها یا میکسر ها ،توسط   منبع تغذیه ، فیلترها ، کنترلر ها ، آداپتورها و مهمتر از همه ، دانش فنی مربوطه به داخل خطوط بسته بندی منتقل می شود.

  انتقال مواد پودری با سیستم وکیوم

  انتقال مواد پودری با سیستم وکیوم، ارزان و مناسب است

  مزایای سیستم وکیوم انتقال مواد پودری غذایی

  • انتقال بهداشتی مواد غذایی پودری

  • انتقال آرام و ملایم مواد پودری غذایی

  • نگهداری ارزان

  • نظافت ساده و راحت

  • نصب آسان

  • امکان جابجایی به محل دیگر

  • راحتی سیستم نسبت به سایر سیستم های مکانیکی قدیمی

  • امکان استفاده از هوا در محیط های خطرناک در صورت ضرورت

  تخصص و تجربه شرکت وکیوم آفرین در طراحی و تولید سیستم های  وکیوم انتقال مواد پودری

  تخصص ما در این زمینه حاصل بیش از دو دهه تجربه در زمینه تامین موفقیت آمیز سیستم های انتقال مواد پودری پودری و جامدات خشک به صنایع غذایی ، دارویی و شیمیایی می باشد . آن دسته از فعال کننده های دارویی، تا انتقال پودرهای ریز فلزی و مواد شیمیایی ، جهت انتقال پودرهابه روش وکیوم از نقطه A به نقطه B می باشند.

  موفقیت شرکت وکیوم آفرین ناشی از توسعه مداوم و رویکرد نوآورانه آن برای جلب رضایت انواع کاربردها برای فناوری خلاء می باشد. سیستم های وکیوم آفرین بصورت سفارشی متناسب با طیف گسترده ای ازکاربردها طراحی شده اند و معیارهای جدیدی را در رابطه با اقتصاد ، کیفیت و نسبت هزینه عملکرد ارائه داده اند. سیستم های انتقال وکیوم آفرین متنوع ترین مواد را از جمله: پودر ، کود ، رنگدانه ها ، مواد دانه بندی شده ، قرص ها ، کپسول ها ، قطعات کوچک و غیره را انتقال می دهند .

  بررسی و کاربرد سیستم انتقال پودر پنوماتیک
  بررسی و کاربرد سیستم انتقال پودر پنوماتیک

  در انتقال مواد پودری با سیستم وکیوم، فاصله را مدنطر داشته باشید

  سیستم های سفارشی طراحی شده وکیوم آفرین در انتقال مواد پودری

  هر چالش مدیریت پودر منحصر به فرد است ، به همین دلیل شرکت وکیوم آفرین در تهیه یک سیستم انتقال وکیوم طراحی سفارشی متناسب با نیازهای خاص پروژه شما تخصص می دهد. اینها تنها چند مورد از چالشهای مربوط به مدیریت پودر است که ما با موفقیت پشت سر گذاشته شده اندا. اجازه دهید ما از ۱۸ سال تجربه انتقال خلاء خود استفاده کنیم تا راه حل مناسبی برای چالش های مدیریت پودر شما ارائه دهیم.

  حجم مواد در انتقال مواد پودری

  حجم مواد در انتقال مواد پودری در سیستم وکیوم تعیین کننده است

  موفقیت سیستم وکیوم آفرین در غلبه بر مشکلات و چالش های انتقال  مواد پودری

  • اشغال فضای محدودتوسط سیستم انتقال

  • تغذیه دقیق مواد

  • قابل استفاده در محیط های خطرناک

  • انتقال چند ماده از چند نقطه

  •حل کردن مشكل و چالش های جابجایی انواع و اقسام مواد پودري غذايي / دارويي/ شيميايي

  •قابلیت استفاده از گاز نیتروژن / آرگون جهت مواد حساس به اکسیژن

  نکات مهم برای سیستم وکیوم انتقال مواد پودری

  ۱. چگالی حجمی مواد

  به عنوان اولین قدم ، آگاهی بیشتر در مورد پودر قابل انتقال، به ویژه چگالی حجمی آن ، بسیارمهم است. واحد چگالی حجمی  به طور معمول پوند بر فوت مکعب (PCF) یا گرم در سانتی متر مکعب (گرم در سی سی) تعریف می شود. این پارامتر یک عامل کلیدی در محاسبه مقدارخلا مورد نیازمی باشد. به عنوان مثال ، پودرهای سبک تر به منظور انتقال مواد نیاز به دبی جریان هوای بیشتری دارند. چگالی حجمی ماده نیز عاملی در محاسبه سایز مسیر خطوط انتقال می باشد که به نوبه خودظرفیت پمپ خلا و سرعت انتقال را تعیین می کند. مواد با چگالی بیشتر به سرعت انتقال بالاتری نیاز دارند.

  ۲. مسافت انتقال

  مسافت انتقال هر دو عامل افقی و عمودی را شامل می شود. دریک سیستم معمولی ارتفاع انتقال مواد به فاصله عمودی از سطح کف سالن تا بالاترین نقطه اطلاق می شود ومواد به بالای اکسترودر یا فیدر کاهش وزن منتقل می شود. دانستن تعداد زانويي های ۴۵ درجه یا ۹۰ درجه نیز بسیار مهم است. زانوييها ، به طور کلی ، باید دارای شعاع بزرگی نسبت به سایز خط انتقال طراحی شوند. مهم است که به خاطر داشته باشید که یک زانويي معادل ۶ متر لوله خطی باعث افت فشار می شود .

  به عنوان مثال ، ۲۰ فوت عمودی به علاوه ۲۰ فوت افقی و دو زانويي ۹۰ درجه با حداقل ۲۴ متر فاصله انتقال برابر است.اصل کاهش تعداد زانويي در سیستم انتقال باید یک هدف مهم باشد. پودرها مانند مایعات جریان ندارند و سیستم های انتقال خلاء باید تعدادزانوهای پشت سرهم را به حداقل برسانند. اگر خطوط انتقال خلا عمودی در حالت دسته ای بیش از ۳- ۴ متر باشند ، مواد موجود در آن خط متوقف می شوند و به پایین سقوط می کنند. برای این سناریو ، مهم است که یک شیر تخليه مسیر طراحی کنید تا مطمئن شوید که پایه عمودی قبل از بخش هاي پاياني دستگاه قرار گرفته است.

  مواد اولیه در انتقال مواد پودری غذایی

  در انتقال مواد پودری غذایی، به روش وکیوم می توان مواد اولیه مختلفی را منتقل کرد

  ۳. ظرفیت انتقال مواد پودری

  هنگام محاسبه نرخ انتقال ، مهم است که بدانید چند پوند یا کیلوگرم در ساعت منتقل می شود. بعلاوه ،دسته ای بودن یا پیوسته بودن فرآیند را مشخص کنید. به عنوان مثال ، اگر فرآیندی به انتقال ۹۰۷ كيلوگرم در ساعت محصول نیاز دارد ، اما فرآیند انتقال دسته ای مواد به انتقال ۹۰۷ كيلوگرم در هر ۵ دقیقه برای ۱ ساعت نیاز دارد ، در واقع ظرفیت انتقال به ۱۰۸۸۶ كيلوگرم در ساعت می رسد. این تفاوت بین ۹۰۷ كيلوگرم در ۵ دقیقه در مقابل ۹۰۷ كيلوگرم در یک دوره ۶۰ دقیقه قراردارد. برای اندازه گیری مناسب سیستم برای تعیین میزان انتقال ، آگاهي به الزامات فرآیند مهم است.

  ۴. بهترين روش براي انتقال مواد پودری و بسته بندي مطمئن

  مواد را می توان در کیسه های کاغذی ، درام هاي الیافی ، بشکه ها ، کیسه های بزرگ جامبو بگ ، گونی های فوق العاده ، ظروف میانی سخت ، سیلوها ، سطل های زباله روز ، واگن های ریلی ، کامیون های فله یا تجهیزات فرایند بالادستی دریافت کرد. برای به حداکثر رساندن و کنترل گرد و غبار ، هنگام تخلیه کیسه های فله باید خطوط انتقال سيستم وكيوم محصور شده و ایستگاه های تخلیه کیسه دارای غبارگیری های گرد و غبار باشند . گرد وغبار توسط فیلترهای  غبارگیرجمع آوری شده و سپس به ابتدای فرآیند منتقل می شوند.

  نتيجه گيری

  سیستم وکیوم انتقال مواد پودری  امروزه جزء ایمن ترین و بهداشتی ترین روش ها برای انتقال مواد پودری غذایی است و شرکت وکیوم آفرین، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی و تولید این سیستم ها است و شما می توانید سیستم وکیوم دلخواه خود را با قیمت مناسب از بخش فروش این شرکت با قیمت مناسب خریداری کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دکمه بازگشت به بالا
  سوال دارید؟ تماس واتساپ